Ta strona korzysta z plików cookie.

Dr Małgorzata Bonikowska, prezes CSM dla Faktu: O co chodzi ze zmianą unijnych traktatów? „Do otwarcia traktatów daleka droga, bo to ryzykowne, no i nie wszystkie kraje tego chcą. Poza tym wiele rzeczy można zrobić bazując na ostatnim Traktacie Lizbońskim z 2007 roku.” [23.11.2023]

23 listopada 2023
CSM w mediach

 

„Dr Małgorzata Bonikowska mówi „Faktowi” wprost, że dyskusja wciąż trwa i jej efekt wcale nie jest przesądzony. Wszystko będzie zależeć od gotowości państw, polityków i społeczeństw Europy.”

„Głosowanie w PE oznacza tylko tyle, że w UE trwa dyskusja, zresztą od lat. Projekt europejski się rozwija. W Polsce niestety wątek UE jest upolityczniony. Nie ma merytorycznej, normalnej rozmowy z uwzględnieniem i wyjaśnieniem, o co tak naprawdę chodzi. Jest to robione pod polityczne cele w kraju. PiS wie, że Polacy są czuli na punkcie niepodległości i wykorzystuje to, budując perspektywę, że bycie w UE ogranicza naszą suwerenność” — powiedziała „Faktowi” prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych dr Małgorzata Bonikowska.

Czytaj cały artykuł