Debata „Zdrowi, Aktywni” w senacie z udziałem CSM

W Europie w aktywizacji seniorów przodują kraje skandynawskie i Wielka Brytania. W Polsce staramy się też to robić, ale bariera jest mentalność. Mamy duże oczekiwania wobec państwa a niewiele robimy sami. A jednocześnie słowo „senior” nabiera nowego wyrazu wraz z rozwojem medycyny, wydłużaniem życia i poprawa jego jakości. Podczas debat ośrodka THINKTANK i w naszych raportach zwracaliśmy uwagę, ze robienie przez rząd programów 45 plus czy 50 plus przestaje mieć sens, trzeba myśleć raczej o 100 plus – powiedziała dr MB na konferencji „Zdrowie, aktywność i zdolność do pracy” w Senacie RP. Konferencja odbyła się pod patronatem Marszałka Senatu RP.

W debacie wzięli udział także: dr Jarosław Pinkas, sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia; Jarosław Duda, przewodniczący senackiej Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej; Krzysztof Michałkiewicz, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych; prof. dr hab. n. med. Bolesław Samoliński, przewodniczący Komisji na rzecz Zdrowego Starzenia się; Robert Kwiatkowski, prezes Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych; dr Andrzej Mądrala, wiceprezydent Pracodawców RP.

Polecamy wyniki warsztatów w ramach BUKOVINA THINKTANK RE-LAB, opisujących Polaków za 20 lat: seniorów, singli, nastolatków i rodziny, który dostępny jest tutaj.

 

20161207 124234 resized 20161207 124158 resized