Ta strona korzysta z plików cookie.

Czy wirus wzmocni Rosję?

21 kwietnia 2020
Rozmowy o Europie

Z naszymi gośćmi podczas spotkania z cyklu CSM LIVE TALKS, organizowanego przez Centrum Stosunków Międzynarodowych oraz Konrad Adenauer Stiftung in Polen, rozmawialiśmy o tym, czy koronawirus wyprowadzi Rosjan na ulice, co dalej z Białorusią i czy Ukraina zdoła zachować niezależność od Rosji.

Naszymi gośćmi byli:
Marek Budzisz, analityk regularnie piszący na tematy postsowieckiego Wschodu w swym blogu Wieści z Rosji (Salon24) oraz w Tygodniku TVP, Nowej Konfederacji, Dzienniku Gazecie Prawnej, Rzeczach Wspólnych, WGospodarce, Gazecie Bankowej, były dziennikarz (TVP – Puls Dnia, Życie, Radio Plus).
Zbigniew Parafianowicz, politolog i dziennikarz, redaktor Dziennika Gazeta Prawna. Były korespondent do Iraku i Afganistanu. Interesuje się krajami Europy Wschodniej i byłego ZSRR, wojskowością oraz operacjami wojskowymi na świecie, a także energetyką.
Rozmowę poprowadził Witold Jurasz, prezes Ośrodka Analiz Strategicznych, publicysta, b. sekretarz Wydziału Politycznego Ambasady RP w Moskwie (2005-2009) oraz charge d’affaires RP na Białorusi / Szef Wydziału Polityczno-Ekonomicznego Ambasady (2010-2012).
WIDEO ZE SPOTKANIA DOSTĘPNE JEST TUTAJ