Ta strona korzysta z plików cookie.

Czy Rosjanie rzeczywiście zdecydują się na inwazję Ukrainy? – to jest pytanie, na które starali się odpowiedzieć Janusz Reiter, Przewodniczący Rady Fundacji CSM, oraz prof. Bogdan Góralczyk, ekspert CSM, w programie „Fakty po Faktach” [16.01.2022]

16 stycznia 2022
CSM w mediach

To jest próba nowego rozdania i poszukiwania nowego ładu. Natomiast, co tkwi w głowie Władimira Putina, tego nie wiemy. Raczej zgadujemy – powiedział prof. Bogdan Góralczyk, ekspert CSM, dyplomata i sinolog.


Niemcy stoją przed ogromnym zadaniem zmiany sposobu myślenia, zmiany mentalności. Europa nie ma przymiotów, żeby się samodzielnie bronić. Jest skazana na amerykański parasol i tym bardziej na współpracę w ramach NATO – powiedział prof. Góralczyk.


Czy Rosjanie rzeczywiście zdecydują się na inwazję Ukrainy? – To jest pytanie, na które nikt, oczywiście, nie zna odpowiedzi. Natomiast nikt też nie może zaprzeczyć, że groźba wojny jest zupełnie realna – zaznaczył w „Faktach po Faktach” Janusz Reiter, Przewodniczący Rady Fundacji CSM, były ambasador w USA i Niemczech.

Dowiedz się więcej