Ta strona korzysta z plików cookie.

Centrum Stosunków Międzynarodowych objęło patronatem debatę „Stosunki polsko-niemieckie”

27 sierpnia 2007
Wydarzenia

Wspólnota interesów czy uciążliwe sąsiedztwo?”, organizowaną przez Akademickie Koło Wspólnoty Samorządowej. Gośćmi spotkania będą m.in. amb. Irena Lipowicz i Krzysztof Rak.

 Akademickie Koło Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej oraz Wszechnica Polska TWP w Warszawie mają przyjemność zaprosić na konferencję:

STOSUNKI POLSKO – NIEMIECKIE – WSPÓLNOTA INTERESÓW czy UCIĄŻLIWE SĄSIEDZTWO?

Celem organizowanej przez nas debaty jest próba zmierzenia się z pytaniem na jakim etapie znajdują się stosunki między Polską i Niemcami. Czy jest to wspólnota interesów poparta dążeniem przez obydwa kraje do silnej, zjednoczonej Europy, czy też jest to uciążliwe sąsiedztwo wynikające ze wspólnej historii obydwu Państw?   Wraz z ostatnim szczytem Unii Europejskiej w Brukseli, pojawia się pytanie czy w stosunkach polsko – niemieckich występuje aż tyle problemów, z którymi nie są wstanie sobie poradzić przedstawiciele obu Państw? Czy błędem Polskiego rządu jest uprawianie polityki historycznej względem naszego sąsiada? Jak na arenie międzynarodowej widziana jest współpraca Polsko – Niemiecka? Jaka perspektywa współpracy czeka obydwa Państwa w najbliższym czasie?