Ta strona korzysta z plików cookie.

Centrum Stosunków Międzynarodowych na szczycie NATO

8 lipca 2016
Wydarzenia

Bezpieczeństwo nie jest towarem a wartością. Zasługuje na nie każdy z nas i każde ze społeczeństw. Podstawową funkcją Sojuszu NATO jest obrona pokoju. – powiedział Prezydent Andrzej Duda otwierając Warsaw Summit Experts Forum. Wydarzenie to odbyło się na Stadionie Narodowym w Warszawie w ramach trwającego w dniach 8-9 lipca 2016 r. szczytu NATO.  Jak podkreślił Prezydent Duda, rośnie obawa o przyszłość światowego porządku, który dotychczas znaliśmy dlatego konieczne jest wzmocnienie potencjału odstraszania i obrony Sojuszu Północnoatlantyckiego. W wydarzeniu udział wzięli także dr Małgorzata Bonikowska oraz dr Janusz Onyszkiewicz, ekspert CSM, były Szef MON i wice-przewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Wydarzenie podsumował Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama, który powiedział, że szczyt NATO jest kluczowym momentem w historii sojuszu, bo nigdy wcześniej nie miał on tylu wyzwań naraz. Prezydent zadeklarował, że Stany Zjednoczone zawsze będą dbać o bezpieczeństwo i obronę Europy oraz o więź transatlantycką. Będą też wypełniać zobowiązania w dziedzinie wspólnej obrony.

 dudanato NATOCD1 NATOCD2 SzczytNATOlipiec 2 SzczytNATOlipiec 14 SzczytNATOlipiec 3 SzczytNATOlipiec 12 NATOOcdn 1 NATOOcdn 2 NATOOcdn 3 NATOOcdn 4 NATOOcdn 6 NATOOcdn 5 ObamaNATO

 Wywiad TVN z Madeleine Albright, Sekretarz Stanu USA w latach 1997-2001