BRIEFING WARSZAWA – DAVOS: Nowy kapitalizm. Czy będzie receptą na trudne czasy?

Stawienie czoła wyzwaniom klimatycznym i środowiskowym musi stać się naszym priorytetem – podkreślali eksperci podczas briefingu Warszawa – Davos: Nowy kapitalizm. Czy będzie receptą na trudne czasy? Spotkanie zorganizowane przez THINKTANK i Centrum Stosunków Międzynarodowych 22 stycznia 2020 w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK, po raz kolejny zgromadziło ekspertów, dziennikarzy, samorządowców i reprezentantów biznesu, którzy razem debatowali wokół wątków dyskutowanych podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

W tym roku w dniach 21-24 stycznia 2020 r. odbyła się 50. jubileuszowa edycja Forum. Doroczne spotkania w Davos-Klosters w Szwajcarii mają na celu zaangażowanie światowych liderów we wspólne działania na rzecz kształtowania globalnych, regionalnych i branżowych programów i strategii wpływających na poprawę sytuacji na świecie.

Ekspertami podczas warszawskiego briefingu byli:

  • dr Justyna Glusman – dyrektorka-koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni w urzędzie m.st. Warszawy, polska ekonomistka i naukowczyni specjalizująca się w zagadnieniach polityki regionalnej, samorządowej, szczególnie w kontekście unijnym; działaczka społeczna i aktywistka miejska.
  • prof. Krystian Jażdżewski – Warsaw Genomics, program BadamyGenty.pl, lekarz endokrynolog, onkogenetyk, odkrywca genu odpowiedzialnego za raka tarczycy; twórca Programu BadamyGeny.pl, którego celem jest przebadanie wszystkich Polaków i uratowanie życia każdej jednej osoby z wysokim ryzykiem zachorowania na raka.
  • Magda Wierzycka – współzałożycielka i dyrektor generalna firmy Sygnia Limited świadczącej usługi finansowe. Najbogatsza kobieta w Południowej Afryce urodzona w Polsce, członkini rady Centrum dla Afryki na Uniwersytecie Harvard w USA
  • Tomasz Konik – partner, wiceprezes zarządu Deloitte, odpowiedzialny za obszar strategii w dziale Konsultingu, który obejmuje m.in. usługi związane z kapitałem ludzkim, zarządzaniem zmianą oraz zrównoważonym rozwojem. Ukończył Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz międzynarodowy program MBA St. Gallen Business School. Absolwent programów biznesowych na IMD w Lozannie, Harvard Business School oraz IESE w Barcelonie. Posiada blisko dwudziestoletnie doświadczenie w pracy w konsultingu. Licencjonowany doradca podatkowy, a także ekspert w sektorze wydobywczym, energetycznym oraz w sektorze przemysłu ciężkiego.  Od 1 czerwca 2020 roku obejmie stanowisko Partnera Zarządzającego Deloitte w Polsce.

Spotkanie moderowała dr Małgorzata Bonikowska, prezes THINKTANK i Centrum Stosunków Międzynarodowych.

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Menu
Gaziantep masaj Kutahya masaj Elazig masaj Trabzon masaj Malatya masaj Sivas masaj Ordu masaj Sakarya masaj Manisa masaj Mersin masaj Tokat masaj Afyon masaj Denizli masaj Kayseri masaj Eskisehir masaj Pamukkale mutlu son sanliurfa mutlu son Didim mutlu son sanliurfa mutlu son