Ta strona korzysta z plików cookie.

BRIEFING WARSZAWA – DAVOS: Nowy kapitalizm. Czy będzie receptą na trudne czasy?

22 stycznia 2020
RELACJE KALENDARZ

Stawienie czoła wyzwaniom klimatycznym i środowiskowym musi stać się naszym priorytetem – podkreślali eksperci podczas briefingu Warszawa – Davos: Nowy kapitalizm. Czy będzie receptą na trudne czasy? Spotkanie zorganizowane przez THINKTANK i Centrum Stosunków Międzynarodowych 22 stycznia 2020 w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK, po raz kolejny zgromadziło ekspertów, dziennikarzy, samorządowców i reprezentantów biznesu, którzy razem debatowali wokół wątków dyskutowanych podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

W tym roku w dniach 21-24 stycznia 2020 r. odbyła się 50. jubileuszowa edycja Forum. Doroczne spotkania w Davos-Klosters w Szwajcarii mają na celu zaangażowanie światowych liderów we wspólne działania na rzecz kształtowania globalnych, regionalnych i branżowych programów i strategii wpływających na poprawę sytuacji na świecie.

Ekspertami podczas warszawskiego briefingu byli:

  • dr Justyna Glusman – dyrektorka-koordynatorka ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni w urzędzie m.st. Warszawy, polska ekonomistka i naukowczyni specjalizująca się w zagadnieniach polityki regionalnej, samorządowej, szczególnie w kontekście unijnym; działaczka społeczna i aktywistka miejska.
  • prof. Krystian Jażdżewski – Warsaw Genomics, program BadamyGenty.pl, lekarz endokrynolog, onkogenetyk, odkrywca genu odpowiedzialnego za raka tarczycy; twórca Programu BadamyGeny.pl, którego celem jest przebadanie wszystkich Polaków i uratowanie życia każdej jednej osoby z wysokim ryzykiem zachorowania na raka.
  • Magda Wierzycka – współzałożycielka i dyrektor generalna firmy Sygnia Limited świadczącej usługi finansowe. Najbogatsza kobieta w Południowej Afryce urodzona w Polsce, członkini rady Centrum dla Afryki na Uniwersytecie Harvard w USA
  • Tomasz Konik – partner, wiceprezes zarządu Deloitte, odpowiedzialny za obszar strategii w dziale Konsultingu, który obejmuje m.in. usługi związane z kapitałem ludzkim, zarządzaniem zmianą oraz zrównoważonym rozwojem. Ukończył Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oraz międzynarodowy program MBA St. Gallen Business School. Absolwent programów biznesowych na IMD w Lozannie, Harvard Business School oraz IESE w Barcelonie. Posiada blisko dwudziestoletnie doświadczenie w pracy w konsultingu. Licencjonowany doradca podatkowy, a także ekspert w sektorze wydobywczym, energetycznym oraz w sektorze przemysłu ciężkiego.  Od 1 czerwca 2020 roku obejmie stanowisko Partnera Zarządzającego Deloitte w Polsce.

Spotkanie moderowała dr Małgorzata Bonikowska, prezes THINKTANK i Centrum Stosunków Międzynarodowych.