Ta strona korzysta z plików cookie.

Biuletyn Niemiecki, nr 60. „Współpraca polsko-niemiecka na pograniczu po 25 latach”

30 grudnia 2015
Inne

Ćwierćwiecze współpracy polsko-niemieckiej skłania do podsumowania zysków i strat, ale jest też okazją do refleksji o głównych kierunkach tych działań w przyszłości. Obchody jubileuszu sprzyjają stworzeniu nowej wizji partnerstwa, może nawet przełomowej – jest na to gotowa Unia Europejska, która zmieniła się przez lata, dojrzały też wszystkie podmioty zainteresowane transgranicznym działaniem. Wizja rozwoju pogranicza, rozszerzona o kompleksową koncepcję jej wdrożenia na wielu poziomach, byłaby jakościową nowością. Czy jest jednak możliwa? – pisze Julita Miłosz-Augustowska w 60. wydaniu Biuletynu Niemieckiego pt. „Współpraca polsko-niemiecka na pograniczu po 25 latach”.

W numerze znalazło się również kalendarium najważniejszych wydarzeń dotyczących Niemiec w okresie 23 września – 29 listopada 2015 r.

Biuletyn Niemiecki to wydawany miesięcznie od 2009 r. wspólnie przez Centrum Stosunków Międzynarodowych oraz Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej periodyk elektroniczny, na łamach którego publikowane są analizy dotyczące bieżącej sytuacji politycznej, gospodarczej, społecznej i kulturowej w Niemczech wraz z kalendarium najnowszych wydarzeń na niemieckiej scenie politycznej.

Zapraszamy do lektury 60. wydania Biuletynu Niemieckiego:
{phocadownload view=file|id=688|target=s}