Hongkong to innowacyjne i otwarte miasto, oferujące wysoką jakość życia, cieszące się coraz większym zainteresowaniem nie tylko turystów, ale także studentów. Studia prowadzone są w języku angielskim, a uniwersytety stosują międzynarodowe standardy w projektowaniu programów nauczania oraz zapewnienia ich wysokiego poziomu. Spośród ośmiu publicznych uniwersytetów w Hongkongu, aż trzy znajdują się w czołówce 50 najlepszych światowych uczelni według rankingu Quacquarelli Symonds World University 2019, a kolejne trzy - na liście 10 najlepszych uniwersytetów azjatyckich w rankingu Times Higher Education 2018.

Jeśli i Ty myślisz o studiowaniu w Hongkongu, ale nie wiesz od czego zacząć, przyjdź na Briefing, który odbędzie się 6 marca 2019 w godz. 9:00 - 11:00 w sali 109, w Centrum Europejskim Uniwersytetu Warszawskiego, aleja Niepodległości 22. Podczas spotkania porozmawiamy o perspektywach studiowania w Hongkongu, uczelniach i kierunkach studiów, systemach grantowych oraz stypendiach dla studentów z zagranicy.

Na Wasze pytania odpowiedzą eksperci:
- Bill Li, Dyrektor Hong Kong Economic and Trade Office w Berlinie
- Stephen Lam Lik Hin, muzyk, który podzieli się swoim doświadczeniem związanym ze studiowaniem w Hongkongu
- dr Małgorzata Bonikowska - ekspert stosunków międzynarodowych, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych i THINKTANK
- dr Kamil Zajączkowski - z-ca Dyrektora ds. Badań Naukowych i Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu Warszawskiego

Dla wszystkich uczestników spotkania przewidziany jest upominek.

Organizatorami spotkania są: Hong Kong Economic and Trade Office in Berlin, Uniwersytet Warszawski oraz Centrum Stosunków Międzynarodowych.

Rejestracja: https://studia-hk.evenea.pl/