Szczyt Trump-Kim w Singapurze znów ściągnął uwagę świata na Azję. W tle amerykańsko-koreańskich negocjacji są Chiny, których działania w Europie i Azji budzą ogromne zainteresowanie Zachodu. Jaka jest strategia polityki zagranicznej Państwa Środka wobec Zachodu i Azji? Co Chiny ludowe myślą o swoich sąsiadach w regionie i relacjach z UE i USA? Co mówi nam o tym sytuacja na Morzu Południowochińskim, uważana za jedno z największych współczesnych zagrożeń dla światowego bezpieczeństwa, porównywalnych z napięciem na Półwyspie Koreańskim. Na te i inne pytania odpowiemy podczas debaty CSM Co myślą Chiny o Azji i Europie? Czy Morze Południowochińskie jest nowym polem walki mocarstw?, która odbędzie się 12 lipca 2018 w godz. 9:00-11:00 w Klubie Polskiej Rady Biznesu w Warszawie.

Więcej

Zapraszamy na kolejną edycję Europejskiego Forum Nowych Idei, które odbędzie się w dniach 26-28 września 2018 w Sopocie. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia będziemy rozmawiać m.in. o przyszłości Europy i świecie przyszłości, nowych technologiach i zmieniającej się ludzkiej naturze. EFNI to coroczne wydarzenie, podczas którego ponad 1100 liderów biznesu wspólnie z przedstawicielami świata nauki, polityki i kultury szuka rozwiązań dla najważniejszych wyzwań stojących przed Europą. Program Forum identyfikuje najnowsze trendy cywilizacyjne mogące mieć wpływ na firmy, branże i sferę publiczną, a także umożliwia uczestnikom wymianę poglądów na ten temat.

Więcej

Dołącz do społeczności skupionej wokół Fundacji Centrum Stosunków Międzynarodowych oraz ośrodka dialogu i analiz THINKTANK! Członkostwo w Klubie pozwala liderom i menedżerom wymieniać doświadczenia, poszerzać swój network strategiczny oraz swoją wiedzę dotyczącą świata i stosunków międzynarodowych. Członkowie Klubu korzystają ze wszystkich produktów oferowanych przez ośrodek THINKTANK i Fundację CSM oraz otrzymują specjalne przywileje.

Więcej informacji: http://mttp.pl/thinktank-society/pakiety

Więcej

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie rozpoczyna od 2018 roku kurs pt. Akademia Kadr Europejskich. Jest on skierowany do osób zainteresowanych pracą w instytucjach europejskich, a także do potencjalnych lobbystów oraz ekspertów narodowych, oddelegowanych przez polskie instytucje do pracy w Brukseli i Luksemburgu. Program został przygotowany w taki sposób, aby podczas wykładów prowadzonych przez najlepszą kadrę dydaktyczną SGH oraz przez praktyków pracujących w instytucjach europejskich i organizacjach lobbystycznych działających w Brukseli, słuchacze mieli możliwość zapoznania się z najbardziej aktualną problematyką europejską, ścieżkami kariery w instytucjach europejskich i procedurami naboru. Otrzymają także praktyczną wiedzę na temat efektywnego przygotowania się do egzaminów EPSO (Europejski Urząd Doboru Kadr).

Więcej

PARTNERZY