W Chinach cyfra „6” jest uważana za przynoszącą szczęście, bogactwo i sukcesy w biznesie. „VI” jest też numerem tegorocznej edycji projektu Warsaw-Beijing Forum, organizowanym przez studentów z Koła Naukowego Prawa i Gospodarki Chin przy Uniwersytecie Warszawskim, którego najważniejszym celem jest pogłębienie stosunków polsko-chińskich. Centrum Stosunków Międzynarodowych jest patronem honorowym szóstej edycji, która rozpocznie się już 20 maja!

Więcej

Instytut Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula zaprasza w dniu 28 maja (wtorek) br., godz. 10:00, sala 21 na Seminarium Naukowe n.t."Strategiczne partnerstwo UE - Indie w kontekście najważniejszych wyzwań globalnych". Wykład wygłosi dr Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych, specjalizująca się w problematyce stosunków międzynarodowych (ze szczególnym uwzględnieniem Unii Europejskiej) oraz komunikacji w instytucjach publicznych. Na seminarium rozmawiać będziemy m.in. o tym: Jak patrzy dziś Unia Europejska na Indie? Czym dla Indii jest silniejszy alians ze zjednoczoną Europą? Jakie obszary są najważniejsze dla przyszłości wzajemnych relacji? Co dalej z umową o wolnym handlu UE-Indie?

Więcej

Z przyjemnością informujemy, że CASE – Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych zainicjowało powstanie koalicji think-tanków, składającej się z najlepszych niezależnych polskich instytucji wspierających badania, edukację i szerzenie wiedzy ekonomicznej i społecznej w Polsce. Tegoroczne działania Koalicji są skupione wokół 15. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej, przypadającej 1 maja. W ramach współpracy będziemy regularnie publikować wysokiej jakości analizy, eksperckie rekomendacje i niezależne opinie dt. członkostwa Polski w UE, a także organizować bezpłatne wydarzenia związane z tematyką unijną.

Więcej

Warsaw Latin Convention jest rozwijającą się inicjatywą studentów i wykładowców Uniwersytetu Warszawskiego, której celem jest rozwój relacji pomiędzy Polską a Ameryką Łacińską. W ramach projektu organizowane są konferencje naukowe, warsztaty, wydarzenia kulturalne, a także krótkoterminowe wymiany studenckie, w trakcie których studenci mają okazję poznania sposobu funkcjonowania prawa w państwach Ameryki Łacińskiej. Współpracujemy również z licznymi instytucjami naukowymi i rządowymi w krajach Ameryki Łacińskiej, a także ich przedstawicielstwami w Polsce.

Więcej

Jako Europejczycy zmagamy się z wieloma wyzwaniami – migracją, zmianą klimatu, bezrobociem młodzieży czy problemami związanymi z prywatnością danych. Żyjemy w coraz bardziej zglobalizowanym i konkurencyjnym świecie. Jednocześnie referendum w sprawie Brexitu pokazało, że Unia Europejska nie jest projektem danym raz na zawsze. Dlatego właśnie zachęcamy do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się już w dn. 23-26 maja 2019 roku.

Więcej

Dołącz do społeczności skupionej wokół Fundacji Centrum Stosunków Międzynarodowych oraz ośrodka dialogu i analiz THINKTANK! Członkostwo w Klubie pozwala liderom i menedżerom wymieniać doświadczenia, poszerzać swój network strategiczny oraz swoją wiedzę dotyczącą świata i stosunków międzynarodowych. Członkowie Klubu korzystają ze wszystkich produktów oferowanych przez ośrodek THINKTANK i Fundację CSM oraz otrzymują specjalne przywileje.

Więcej informacji: http://mttp.pl/thinktank-society/pakiety

Więcej

PARTNERZY