Ambasada Izraela w Polsce ogłasza konkurs na technologiczny startup w ramach międzynarodowego projektu Start Jerusalem Competition 2017. Konkurs będzie podzielony na dwie części: pierwsza część jest skierowana specjalnie do startupów założonych przez kobiety. Do drugiej części zapraszamy wszystkie startupy. 10 finalistów konkursu spotka się w październiku w Warszawie. Nagrodą Główną jest 5-dniowa wizyta studyjna w Jerozolimie - jednym z wiodących ekosystemów innowacji technologicznych na świecie. Zapraszamy wszystkich do udziału w warsztatach innowacyjności na przykładzie izraelskich wzorców, organizowanych w ramach konkursu. Partnerami projektu są Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Wysokie Obcasy, wyborcza.pl i Mindspace.

Więcej

Warsaw Security Forum to jedna z najważniejszych konferencji dotyczących międzynarodowego bezpieczeństwa w Europie Środkowej. Jest organizowana przez Fundację Pulaskiego i gromadzi polityków, ekspertów, przedstawicieli administracji oraz firm zbrojeniowych. Podczas tegorocznej edycji głównym tematem Warsaw Security Forum będzie m.in. terroryzm islamski. Centrum Stosunków Międzynarodowych jest partnerem merytorycznym wydarzenia, a dr Małgorzata Bonikowska, prezes CSM, będzie jednym z panelistów podczas Warsaw Security Forum.

Więcej

Ambasador Meksyku w Polsce, Alejandro Negrin, zaprasza na koncert charytatywny w wykonaniu polskich i meksykańskich muzyków, organizowany przez Grupę Przyjaciół Meksyku w Polsce, na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku. W programie koncertu m.in. muzyka tradycyjna i klasyczna, muzyka mariachi, aukcja i sprzedaż produktów meksykańskich. Koncert poprowadzi Conrado Moreno. Całkowity dochód ze sprzedaży tego dnia zostanie przekazany Meksykańskiemu Czerwonemu Krzyżowi.

Więcej

Celem VII Konwencji Polskiego Towarzystwa Studiów Międzynarodowych jest podjęcie tematyki roli studiów regionalnych (area studies) w nauce o stosunkach międzynarodowych. Konwencja stawia sobie za zadanie interdyscyplinarną analizę (charakterystyczną dla area studies) regionalizmu i systemów regionalnych w stosunkach międzynarodowych. Wykład wprowadzający wygłosi prof. G. John Ikenberry. Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem Myśleć globalnie, działać regionalnie: Studia regionalne w perspektywie nauki o stosunkach międzynarodowych. 

Więcej

PARTNERZY