Ambasada Izraela w Polsce ogłasza konkurs na technologiczny startup w ramach międzynarodowego projektu Start Jerusalem Competition 2017. Konkurs będzie podzielony na dwie części: pierwsza część jest skierowana specjalnie do startupów założonych przez kobiety. Do drugiej części zapraszamy wszystkie startupy. 10 finalistów konkursu spotka się w październiku w Warszawie. Nagrodą Główną jest 5-dniowa wizyta studyjna w Jerozolimie - jednym z wiodących ekosystemów innowacji technologicznych na świecie. Zapraszamy wszystkich do udziału w warsztatach innowacyjności na przykładzie izraelskich wzorców, organizowanych w ramach konkursu. Partnerami projektu są Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Wysokie Obcasy, wyborcza.pl i Mindspace.

Więcej

13 września w Pałacu na wodzie, w Łazienkach Królewskich odbędzie się debata z okazji 50-lecia Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN), którą Centrum Stosunków Międzynarodowych organizuje wraz z ambasadami Filipin, Indonezji, Malezji, Tajlandii i Wietnamu w Polsce. Stowarzyszenie zostało założone w Bangkoku, 8 sierpnia 1967 roku i dziś liczy 10 krajów członkowskich: Filipiny, Indonezja, Malezja, Singapur, Tajlandia, Brunei, Wietnam, Laos, Mjanma oraz Kambodża. Więcej informacji o debacie wkrótce na naszej stronie internetowej. 

Więcej

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej pt. "EU-ASEAN. Models of Integration", która odbędzie się na Wydziale Politologii UMCS w dniach 18-20 września 2017 r. Głównymi organizatorami są: Wydział Politologii UMCS, Polskie Towarzystwo Studiów Międzynarodowych, Fundacja Badań Międzynarodowych oraz Polskie Towarzystwo Studiów Europejskich. Patronat nad wydarzeniem objęło Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Więcej

Unia Europejska nieustannie zmienia się i przekształca, a przez to zaskakuje obserwatorów i badaczy. Z tych powodów nie można jej analizować statycznie, ale również niełatwo podejmować analizy dynamiczne. Podobnie zmienia się rola państwa w Unii Europejskiej, gdyż zmiany w UE nie pozostają bez wpływu na jej państwa członkowskie. Po referendum deakcesyjnym w Wielkiej Brytanii redefinicji wymaga nie tylko Unia Europejska, ale zredefiniować należy także pozycję państwa członkowskiego w tej jakże nietypowej organizacji międzynarodowej o cechach ponadnarodowych, międzyrządowych i transnarodowych. Między innymi te kwestie, ale także wiele innych zagadnień zostaną poruszone podczas II Ogólnopolskiego Kongresu Europeistyki, który odbędzie się w dniach 26-28 września 2017 r. w Instytucie Politologii i Europeistyki Uniwersytetu Szczecińskiego.

Więcej

Europejskie Forum Nowych Idei to coroczne wydarzenie, podczas którego ponad 1100 liderów biznesu wspólnie z przedstawicielami świata nauki, polityki i kultury szuka rozwiązań dla najważniejszych wyzwań stojących przed Europą. Program Forum identyfikuje najnowsze trendy cywilizacyjne mogące mieć wpływ na firmy, branże i sferę publiczną, a także umożliwia uczestnikom wymianę poglądów na ten temat. Tegoroczna edycja Europejskiego Forum Nowych Idei 2017 odbędzie się pod hasłem Globalizm, bilateralizm, patriotyzm gospodarczy? Wyzwania dla biznesu. Dyskusje Forum toczyć się będą wokół trzech głównych kontekstów: globalnego, europejskiego oraz biznesowego. CSM jest, jak co roku, partnerem merytorycznym EFNI.

Więcej

Warsaw Security Forum to jedna z najważniejszych konferencji dotyczących międzynarodowego bezpieczeństwa w Europie Środkowej. Jest organizowana przez Fundację Pulaskiego i gromadzi polityków, ekspertów, przedstawicieli administracji oraz firm zbrojeniowych. Podczas tegorocznej edycji głównym tematem Warsaw Security Forum będzie m.in. terroryzm islamski. Centrum Stosunków Międzynarodowych jest partnerem merytorycznym wydarzenia.

Więcej

PARTNERZY