Koreańska Agencja Promocji Handlu i Inwestycji KOTRA zaprasza na „Korean Expo Warsaw 2017” – dwudniowe spotkania z przedsiębiorcami z Korei Południowej, które odbędą się w Pałacu Kultury i Nauki. Przyjedzie na nie ok. 70 koreańskich firm oferujących rozwiązania IT, sprzęt medyczny oraz consumer goods. Targi otworzy Polsko-Koreańskie Forum Gospodarcze, na które organizatorzy zapraszają 29 czerwca w godz. 9.30-11.30 do hotelu Intercontinental. Uczestnicy Forum i Targów otrzymają analizę poświęconą Korei oraz relacjom polsko-koreańskim, opracowaną przez Centrum Stosunków Międzynarodowych we współpracy z agencją KOTRA.

Więcej

W związku z wizytą Donalda Trumpa w Polsce oraz przeniesieniem szczytu Inicjatywy Trójmorza do Warszawy, tegoroczne Wrocław Global Forum nie odbędzie się w planowanym terminie 6-7 lipca. Zamiast tego wydarzenia Atlantic Council i PISM wspólnie zorganizują Global Forum w Warszawie. Będzie miało ono miejsce równolegle z wizytą prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w stolicy Polski oraz szczytem Inicjatywy Trójmorza, którego gospodarzami będą prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda i prezydent Chorwacji Kolinda Grabar-Kitarović. Tegoroczne Forum, którego motyw przewodni to Od Morza Czarnego do Bałtyku i Adriatyku: silniejszy region dla silniejszej Europy, pozwoli przybliżyć szerszej publiczności tematy omawiane podczas obu spotkań międzyrządowych.

Więcej

Warsaw Latin Convention to inicjatywa studentów i wykładowców Uniwersytetu Warszawskiego mająca na celu rozwój, wzmocnienie i utrzymanie długotrwałych relacji pomiędzy Polską a Ameryką Łacińską. To innowacyjna platforma dla przyszłych relacji polsko-latynoamerykańskich. W ramach projektu organizowane są konferencje naukowe, warsztaty i wydarzenia kulturalne, a jego trzonem jest program wymian krótkoterminowych pomiędzy studentami z uniwersytetów latynoamerykańskich i polskich. Kolejna konferencja w ramach projektu Warsaw Latin Convention "Relations between Chile and Poland" odbędzie się już 5 kwietnia o godz. 18:30 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie.

Więcej

Europejskie Forum Nowych Idei to coroczne wydarzenie, podczas którego ponad 1100 liderów biznesu wspólnie z przedstawicielami świata nauki, polityki i kultury szuka rozwiązań dla najważniejszych wyzwań stojących przed Europą. Program Forum identyfikuje najnowsze trendy cywilizacyjne mogące mieć wpływ na firmy, branże i sferę publiczną, a także umożliwia uczestnikom wymianę poglądów na ten temat. Tegoroczna edycja Europejskiego Forum Nowych Idei 2017 odbędzie się pod hasłem Globalizm, bilateralizm, patriotyzm gospodarczy? Wyzwania dla biznesu. Dyskusje Forum toczyć się będą wokół trzech głównych kontekstów: globalnego, europejskiego oraz biznesowego. CSM jest, jak co roku, partnerem merytorycznym EFNI.

Więcej

Warsaw Security Forum to jedna z najważniejszych konferencji dotyczących międzynarodowego bezpieczeństwa w Europie Środkowej. Jest organizowana przez Fundację Pulaskiego i gromadzi polityków, ekspertów, przedstawicieli administracji oraz firm zbrojeniowych. Podczas tegorocznej edycji głównym tematem Warsaw Security Forum będzie m.in. terroryzm islamski. Centrum Stosunków Międzynarodowych jest partnerem merytorycznym wydarzenia.

Więcej

PARTNERZY