Hongkong od zawsze promowany był z dumą jako „światowa metropolia Azji". Slogan ten nie jest w żadnej mierze przesadzony: to wibrujące, multikulturowe miasto, które ambitnie dąży do tego, aby w niedalekiej przyszłości stać się międzynarodowym centrum finansowym, konsekwentnie angażuje się w najróżniejsze projekty biznesowe w różnych zakątkach świata - od Kambodży, przez Arabię Saudyjską aż po Polskę - pisze dr Bruno Surdel, analityk i ekspert CSM w komentarzu "Hong Kong: emerging new world economic order".

Więcej

13-14 lutego 2019 roku w Warszawie, dokładnie w 40. rocznicę rewolucji islamskiej w Iranie, odbyła się konferencja ministerialna w sprawie budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. Choć Iran oficjalnie nie był głównym tematem spotkania, to wysocy przedstawiciele administracji prezydenta Donalda Trumpa wyraźnie zaznaczyli, że dla dyskusji o pokoju i bezpieczeństwie na Bliskim Wschodzie kraj ten jest kluczową kwestią i należy omówić „kolektywne” działanie w celu usunięcia jego szkodliwych wpływów z regionu. Potwierdzili to podczas konferencji wiceprezydent USA, Mike Pence i sekretarz stanu Mike Pompeo - pisze dr Bruno Surdel w komentarzu Konferencja Bliskowschodnia w Warszawie.

Więcej

W dniach 15-17 lutego odbyła się 55. Konferencja Bezpieczeństwa w Monachium, która co roku gromadzi głowy państw, ekspertów i polityków z całego świata. Głównymi tematami tegorocznego spotkania były przyszłość sojuszu transatlantyckiego, stosunki Zachodu z Iranem oraz zbliżający się brexit. W konferencji wziął udział Przewodniczący Rady Fundacji CSM Janusz Reiter.

Więcej

Polecamy lekturę "Pogromców mitów. Poradnika krytycznego myślenia", który zawiera praktyczne wskazówki, jak odróżnić fakty od opinii, weryfikować prawdziwość informacji i nie dać się zwieść technikom manipulacyjnym. To szczególnie ważne w dzisiejszych czasach zalewu fake newsów oraz łatwości szerzenia spamu, dezinformacji i mowy nienawiści za sprawą mediów społecznościowych. Sam tylko Facebook w ciągu dwóch kwartałów 2018 roku namierzył i usunął ponad 1,5 miliarda fałszywych kont, z których większość służyła do przeprowadzania zmasowanych ataków spamerskich dla osiągnięcia zysku, ale część – miała na celu sianie propagandy politycznej.

Więcej

PARTNERZY