Kluczowym wyzwaniem dalszego rozwoju w Polsce jest szybka i rewolucyjna redukcja obciążeń biurokratycznych. Rozwój przedsiębiorczości i powstanie nowoczesnego, innowacyjnego sektora finansowego to jedno z największych osiągnięć polskiej transformacji. Żywiołowa przedsiębiorczość przez dwie dekady napędzała polski rozwój. Sektor finansowy zaś należy do najlepszych i najbardziej nowoczesnych nie tylko w Europie, ale i na świecie. 

Read More

Spektakularna medalowa porażka, głośny dopingowy skandal z mistrzynią olimpijską w roli głównej i wątpliwości czy Niemcy słusznie wplątują międzynarodową politykę w rywalizację sportowców. To nie były wymarzone igrzyska z perspektywy Berlina. - pisze Paweł Rzekanowski w najnowszym numerze Biuletynu Niemieckiego, pod tytułem „Trabant zamiast Formuły I".

Read More

Posiada do tego instrumenty. Ma prawo o konkurencji i trzeci pakiet energetyczny. Powinna je dobrze wykorzystać - powiedział w radiowej Jedynce były ambasador Polski w Niemczech i przewodniczący Rady Fundacji Centrum Stosunków Międzynarodowych. 

Read More

Eksperci THINKTANK i Centrum Stosunków Międzynarodowych uczestniczyli w oficjalnej wizycie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w Turcji, która zainaugurowała obchody 600-lecia polsko-tureckich relacji dyplomatycznych. Wizyta zainaugurowała obchody 600-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych Polski i Turcji.

Read More

CSM expert - Bartłomiej Nowak has given an interview to Polish Press Agency: ‘Putin treats Obama, same way Chruszczow treated Kennedy: as a weak and unexperienced opponent. And it is true. The difference is that Kennedy had dealt with the situation perfectly, due to his leadership ambitions. Unfortunately, Obama is lacking those aspirations.’

Read More

CSM expert - Bartłomiej Nowak talks to Aleksandra Kaniewska about the future of the conflict in Ukraine: ‘Crimea is already lost, but Putin will not go further’.

Read More