Po 10 latach w Unii Europejskiej przyszedł czas, by członkostwo w tej organizacji zacząć wykorzystywać strategicznie, nie tylko konsumować fundusze rozwojowe. Polska miała zawsze trudność w wejściu w międzynarodowy obieg idei, przyszedł dobry czas, by to zmienić - powiedziała dr Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych w audycji "Salon - goście Passenta" w Radiu TOK FM

Read More

Kluczowym wyzwaniem dalszego rozwoju w Polsce jest szybka i rewolucyjna redukcja obciążeń biurokratycznych. Rozwój przedsiębiorczości i powstanie nowoczesnego, innowacyjnego sektora finansowego to jedno z największych osiągnięć polskiej transformacji. Żywiołowa przedsiębiorczość przez dwie dekady napędzała polski rozwój. Sektor finansowy zaś należy do najlepszych i najbardziej nowoczesnych nie tylko w Europie, ale i na świecie. 

Read More

Senegal i Ghana to dwie silne gospodarki w liczącej 300 mln konsumentów Zachodnioafrykańskiej Unii Gospodarczej i Walutowej. Senegal w najbliższych latach planuje silne inwestycje w rolnictwo, turystykę, transport, przemysł i energetykę. Rządplanuje zwiększenie udziału węgla i źródeł odnawialnych w produkcji energii. To najważniejsze dla polskich przedsiębiorców informacje po polskiej misji gospodarczej do Senegalu i Ghany. Misji przewodniczyła podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, pani Katarzyna Kacperczyk. 

Read More

Spektakularna medalowa porażka, głośny dopingowy skandal z mistrzynią olimpijską w roli głównej i wątpliwości czy Niemcy słusznie wplątują międzynarodową politykę w rywalizację sportowców. To nie były wymarzone igrzyska z perspektywy Berlina. - pisze Paweł Rzekanowski w najnowszym numerze Biuletynu Niemieckiego, pod tytułem „Trabant zamiast Formuły I".

Read More

Posiada do tego instrumenty. Ma prawo o konkurencji i trzeci pakiet energetyczny. Powinna je dobrze wykorzystać - powiedział w radiowej Jedynce były ambasador Polski w Niemczech i przewodniczący Rady Fundacji Centrum Stosunków Międzynarodowych. 

Read More

Eksperci THINKTANK i Centrum Stosunków Międzynarodowych uczestniczyli w oficjalnej wizycie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w Turcji, która zainaugurowała obchody 600-lecia polsko-tureckich relacji dyplomatycznych. Wizyta zainaugurowała obchody 600-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych Polski i Turcji.

Read More